Higienistka stomatologiczna z implantologią - Warszawa

Rynek usług stomatologicznych w Polsce nieustannie się rozwija, a wraz z nim wzrastają oczekiwania pacjentów względem jakości oferowanych usług, profesjonalizmu lekarza oraz wykorzystywania nowoczesnych technologii w gabinecie. Szczególnie, że dzięki tym ostatnim wizyty u stomatologa przebiegają sprawnie, bezboleśnie oraz w pełni bezpiecznie. Za cyfryzację technologii odpowiada nie sektor publiczny, lecz prywatny. Z tego powodu powstaje coraz więcej gabinetów i klinik, do których poszukiwany jest wykwalifikowany personel, w tym dyplomowane higienistki stomatologiczne. Osoby zajmujące się tą profesją asystują lekarzowi podczas pracy. Do ich zadań należy m.in. kontakt z pacjentem, dbanie o czystość gabinetu stomatologicznego, edukacja prozdrowotna w kwestii higieny jamy ustnej, prowadzenie dokumentacji medycznej, a także wykonywanie zabiegów profilaktyczno-leczniczych pod okiem stomatologa.

Czy zawód higienistki stomatologicznej się opłaca?

Higienistka stomatologiczna w Warszawie może liczyć na dobre warunki pracy i godziwe wynagrodzenie. Jej zarobki zależą w dużej mierze od posiadanego wykształcenia, doświadczenia zawodowego oraz miejsca zatrudnienia (placówka publiczna, prywatna lub własna działalność gospodarcza). Dochody higienistki stomatologicznej sięgają zazwyczaj od 2500 do 4000 złotych. Ponadto często otrzymuje ona dodatkowe wynagrodzenie od każdego wykonanego zabiegu.

Gdzie szukać zatrudnienia po szkole dla higienistek stomatologicznych w Warszawie?

Higienistki stomatologiczne w Warszawie i innych dużych miastach, nie mogą narzekać na brak ofert pracy czy niskie wynagrodzenie. Zawód ten daje szerokie perspektywy rozwoju, ze względu na możliwość zatrudnienia w kraju i za granicą, a także na etacie albo w oparciu o własną działalność gospodarczą. Odkąd w 2011 roku w życie weszły przepisy, na mocy których każdy gabinet dentystyczny powinien zatrudniać asystentkę lub higienistkę stomatologiczną, pracodawcy sami aktywnie poszukują absolwentów tych kierunków. Po szkole policealnej higienistka stomatologiczna może zatrudnić się w klinikach i poradniach, szkołach oraz przedszkolach, a także państwowych i prywatnych gabinetach stomatologicznych.

Szkoła dla higienistek stomatologicznych w Warszawie - oferta GoWork.pl

Osoby, które chcą rozpocząć naukę na kierunku higienistka stomatologiczna w Warszawie, nie bez powodu wybierają Szkołę Policealną GoWork.pl. Słuchacze uczestniczą w zajęcia prowadzonych przez wykształconą kadrę z doświadczeniem, w tym stomatologów oraz higienistki, którzy na co dzień pracują w zawodach. Dzięki temu po zakończeniu nauki posiadają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną. W szkole policealnej higienistki stomatologiczne mają do dyspozycji bogato wyposażone pracownie, a w czasie nauki korzystają z tych samych narzędzi i urządzeń, jakich używa zawodowy personel w gabinetach dentystycznych. Szkoła gwarantuje również pomoc w znalezieniu praktyk zawodowych, które należy odbyć na II, III i IV semestrze.

 

Film o szkole policealnej GoWork.pl

 

 

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK