Praktyki zawodowe – ich celem jest zdobycie przez słuchacza szkoły policealnej umiejętności wykorzystania wiedzy zdobytej podczas zajęć teoretycznych w praktyce oraz pozyskanie nowych umiejętności niezbędnych w zawodzie masażysty. Uczeń ma okazję poznać zawód masażysty od strony praktycznej, obserwować doświadczonego masażystę w pracy i samodzielnie wykonywać masaże.
Czy trzeba odbyć praktyki?
Tak, praktyki zawodowe są bardzo ważnym, przez co obligatoryjnym elementem kształcenia. Są traktowane jak każdy inny przedmiot i trzeba je zaliczyć. Na zakończenie realizacji programu opiekun praktyki zawodowej powinien wystawić ocenę w skali 1-6, końcową opinię o pracy i postępach ucznia oraz udokumentować przebieg praktyki w dzienniczku praktyki zawodowej. Prowadzący będzie oceniał jakość wykonywanych przez Ciebie czynności, ale także twoje zaangażowanie w pracę, sumienność i postępy w nauce.
Ile trwają praktyki zawodowe?
Praktyki zawodowe na kierunku technik masażysta realizowane są w II, III i IV semestrze nauki. Trwają łącznie 210 godzin, 70 godzin w każdym semestrze.
Gdzie mogą odbywać się praktyki zawodowe?
Praktyki zawodowe w zawodzie masażysty można odbyć wszędzie tam, gdzie oferuje się zabiegi masażu. Mogą być to gabinety fizjoterapeutyczne, SPA, gabinety masażu, gabinety kosmetyczne, ośrodki wypoczynkowo-uzdrowiskowe, sanatoria itp. Praktyki można odbyć w trybie stacjonarnym, w swoim mieście lub w trybie wyjazdowym. Wiele uzdrowisk oferuje możliwość odbycia praktyki zawodowej w miejscowości uzdrowiskowej, gwarantując praktykantom nocleg i wyżywienie. Taka forma praktyk może okazać się bardzo atrakcyjna. Uzdrowiska mieszczą się często w miejscowościach turystycznych, co daje możliwość łączenia pracy z wypoczynkiem.
Jak szukać praktyk zawodowych?
Praktyk zawodowych możesz szukać bezpośrednio w ośrodkach i gabinetach, które oferują usługi masażu. Najprostszym sposobem jest skorzystanie z wyszukiwarki internetowej. Odwiedzenie stron www i zatelefonowanie do gabinetu lub odwiedzenie go w celu zapytania czy realizuje praktyki zawodowe. O praktyki możesz pytać także w sekretariacie szkoły i u prowadzących zajęcia. Informacje o praktykach rozchodzą się też pocztą pantoflową. Skuteczną metodą będzie więc też pytanie kolegów z grupy gdzie oni realizują obowiązek praktyk.
Czego nauczę się na praktykach?
Podczas praktyk zawodowych uczeń uczy się przede wszystkim praktycznego wykonywania masażu, w tym m.in. masażu leczniczego, masażu relaksacyjnego, masażu sportowego itp. Praktyki zawodowe pozwalają także poznać wszelkie inne tajniki zawodu. Podczas pracy w gabinecie nauczysz się określać wskazania i przeciwwskazania do poszczególnych rodzajów masażu. Dobierać metody masażu do jednostek chorobowych pacjenta, przygotować pacjenta i stanowisko pracy do odpowiedniego masażu. Są też świetną okazją do tego, by opanować sposób komunikacji z pacjentem/klientem i poznać środowisko, w którym w przyszłości będziesz pracować.
Rekrutacja – https://policealna.gowork.eu/rekrutacja