Technik usług kosmetycznych to ktoś, kto ukończył szkołę na kierunku kosmetologia. Może być to szkoła policealna, która w zaledwie kilka semestrów przygotowuje do pracy w zawodzie, który cieszy się coraz większą popularnością, w którym łatwo o pracę i przyzwoite zarobki.
Kosmetologia – Piękno – zmiana w kanonach
Kobiety lubią o siebie dbać. W ostatnich latach to dbanie zmieniło formę. Synonimem kobiety zadbanej przestaje być makijaż, a zaczyna być zdrowie. Zamiast tuszować niedoskonałości skóry, kobiety chcą poznać ich przyczynę i rozprawić się z nią. Stąd coraz większe zainteresowanie diagnostyką niedoskonałości i chęć do korzystania z zabiegów kosmetologicznych. Bo jak mówi znany slogan reklamowy, zdrowa skóra, to piękna skóra.
Technik usług kosmetycznych – pierwsza pomoc w trudnych przypadkach
Sprawdzenie stanu skóry, określenie jakie ma potrzeby i dobranie, a potem wykonanie odpowiednich zabiegów leczniczych lub profilaktycznych to właśnie zadania technika usług kosmetycznych. Z pomocą sprzętu i kosmetyków kosmetolog pomaga swoim klientom rozprawić się z trądzikiem, zaskórnikami, cellulitem czy przebarwieniami. Technik usług kosmetycznych wykonuje również zabiegi na stopach i dłoniach. W szkole policealnej na kierunku technik usług kosmetycznych słuchacze uczą się również sztuki makijażu. W GoWork.eu możesz rozpocząć naukę na kierunku technik usług kosmetycznych z liftingiem rzęs, ucząc się tym samym także wykonywać zabiegi na rzęsach.
Zakres działania kosmetologa jest szeroki, dlatego często zdarza się, że kosmetolodzy specjalizują się w określonych obszarach – zabiegach na ciele, zabiegach na twarzy, makijażu, manicure itp.
Kosmetologia musi lubić ludzi
Kosmetolożki, z którymi rozmawiam mówią, że w swojej pracy najbardziej lubią uszczęśliwiać swoich klientów. Sensem tej pracy jest nie tylko poprawa wyglądu klientki, ale także poprawa jej stanu ducha, ułatwienie samoakceptacji. Największą nagrodą dla kosmetologa jest kobieta uśmiechająca się do własnego odbicia w lustrze. Zabiegi kosmetyczne trwają zazwyczaj kilkadziesiąt minut, to dość długi czas, który pozwala na nawiązanie więzi z klientką. Dlatego też kosmetolożki stają się często powierniczkami swoich klientek. Trudno wykonywać taką pracę nie lubiąc ludzi. Dochodzi do tego jeszcze kontakt fizyczny z drugim człowiekiem. Jeśli więc chcesz zostać kosmetologiem nie możesz czuć niechęci czy odrazy wobec fizjologii. Będziesz na stałe obcować ze zmianami na skórze czy niepożądanym owłosieniem.
Jakie jeszcze predyspozycje powinien posiadać kosmetolog?
W pracy kosmetologa przydadzą się zdolności manualne i zmysł estetyczny. Dotyczy to zwłaszcza tej części kosmetologów, którzy chcą zająć się makijażem lub liftingiem rzęs. Mile widziane będą też zdolności handlowca, wynagrodzenie kosmetologa bardzo często uzależnione jest od tego ile zabiegów wykonał. Ktoś, to potrafi zachwalać swoje usługi będzie miał dużo większe możliwości zarobkowe. A to ważne, bo zarobki w tym zawodzie wahają się w przedziale między kilka (na etacie) a kilkanaście (pracując na własny rachunek) tysięcy złotych.
Przeczytaj także: Kosmetologia z liftingiem rzęs