zapisz się

Florystyka - profesjonalny kurs florysty w Warszawie

Kwiaty mają niezwykłą moc wyrażania emocji i piękna. Florysta to artysta, który wykorzystuje tę magię natury, tworząc piękne kompozycje kwiatowe, bukiety i dekoracje. Jego praca przyczynia się do podkreślenia wyjątkowych momentów w życiu ludzi, dodając uroku i koloru do różnych okazji i wydarzeń.

Florysta to osoba, która ma zdolności artystyczne i wrażliwość na piękno kwiatów. Jego głównym zadaniem jest układanie kompozycji kwiatowych w różnych stylach i wzorach. Może tworzyć bukiety ślubne, dekoracje na imprezy, aranżacje kwiatowe na cmentarzu, czy dekoracje wnętrz. Jego praca wymaga nie tylko kreatywności, ale także wiedzy o różnych gatunkach roślin, technikach pielęgnacji kwiatów oraz zasadach kompozycji. Zawód ten to wspaniałe połączenie pasji, kreatywności i umiejętności. Praca florysty ma duże znaczenie dla tworzenia niezapomnianych chwil w życiu ludzi, dodając magii i uroku. Dzięki florystom, kwiaty stają się nośnikiem emocji i piękna, a nasza przestrzeń życiowa wypełnia się kolorem i świeżością natury.

Dzięki naszej szkole zdobędziesz wiedzę z zakresu materiałoznawstwa roślinnego, florystyki oraz kompozycji kwiatowych. Kurs florysty da ci przygotowanie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne. Dzięki nam zdobędziesz umiejętności przygotowywania pięknych bukietów na różne okazje. Nauka na kierunku florystyka trwa 1 rok.  Kończąc tą kwalifikację w naszej szkole możesz otworzyć własną kwiaciarnię.

Tryby nauczania

TRYB ZAJĘĆ ORGANIZACJA
Zaoczny Zajęcia odbywają się w weekendy: sobota i niedziela co dwa tygodnie

Co zyskuje absolwent?

Po ukończeniu nauki uzyskasz tytuł i pełne kwalifikacje do wykonywania zawodu Florysta. Przygotujemy Cię do pracy a także do egzaminu państwowego po zdaniu którego otrzymasz dyplom wraz z suplementem w języku angielskim, zaświadczenie  oraz świadectwo ukończenia Szkoły Policealnej Gowork.eu

Program nauczania

Egzamin potwierdzający kwalifikację w zawodzie Florysta K1 - Wykonywanie kompozycji florystycznych (OGR.01) odbywać się będzie pod koniec semestru II.

Przedmioty realizowane w rocznym cyklu nauczania:

Wymagane dokumenty

W procesie rekrutacji niezbędne będą następujące dokumenty:
•    2 zdjęcia legitymacyjne
•    świadectwo ukończenia szkoły średniej
•    zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do praktycznej nauki zawodu - Policealna szkoła Gowork.eu zapewnia bezpłatne badania
 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK

Jesteś tutaj: >