zapisz się

Technik dentystyczny

Marzysz o fascynującej i satysfakcjonującej karierze w dziedzinie stomatologii? Szukasz praktycznej nauki, która pozwoli Ci współtworzyć piękny uśmiech i poprawić jakość życia pacjentów? Jeśli tak, kierunek Technik Dentystyczny w naszej szkole policealnej może być kluczem do osiągnięcia Twoich zawodowych celów. Poznaj fascynujący świat technik dentystycznych i sprawdź, dlaczego nasza szkoła jest najlepszym miejscem, aby rozpocząć swoją drogę ku sukcesowi w branży dentystycznej.

Technik denstytyczny to zawód wspierający na codzień stomatologów oraz ortodontów. Jest niezwykle istotnym ogniwem w zespole stomatologicznym. Jego praca opiera się na wskazówkach i zleceniach lekarza stomatologa. Po uzyskaniu odcisku jamy ustnej pacjenta technik rozpoczyna proces wytwarzania protezy, korony, mostu lub innego wyrobu protetycznego, który będzie odpowiednio dopasowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Absolwenci tego kierunku mają szerokie możliwości zatrudnienia. Mogą pracować w gabinetach stomatologicznych, pracowniach protetycznych, zakładach wytwarzających aparaty ortodontyczne, a także na oddziałach stomatologicznych w szpitalach. Wielu techników decyduje się również na otwarcie własnej pracowni protetycznej.

Technik dentystyczny w Szkole Medycznej Gowork.eu to kierunek medyczny, cieszący się ogromną popularnością. Dzięki naszej Szkole zdobędziesz niezbędną widzę specjalistyczną oraz umiejętności praktyczne pozwalające na samodzielne wykonywanie zawodu. Szkoła Policealna Gowork.eu posiada wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną z wieloletnim doświadczeniem w branży medycznej.

 

Tryby nauczania

Tryb Organizacja zajęć
Dzienny Zajęcia odbywają się w dni powszednie 5 dni w tygodniu od godzin rannych do godzin popołudniowych
Wieczorowy Zajęcia odbywają się w dni powszednie 5 dni w tygodniu w godzinach popołudniowych
 

Co zyskujesz?

Po ukończeniu nauki uzyskasz tytuł i pełne kwalifikacje do wykonywania zawodu Technik dentystyczny. Przygotujemy Cię do pracy, a także do egzaminu państwowego po zdaniu którego otrzymasz dyplom wraz z suplementem w języku angielskim, zaświadczenie oraz świadectwo ukończenia Szkoły Medycznej Gowork.eu

Technik dentystyczny może być zatrudniony w państwowych i prywatnych pracowniach protetycznych i ortodontycznych. Może również prowadzić własne laboratorium w ramach działalności gospodarczej. Umiejętności i kompetencje absolwenta Szkoły Medycznej GoWork.eu w zakresie wyuczonej kwalifikacji są zgodne z oczekiwaniami krajowych i europejskich pracodawców.

Program nauczania

Egzamin potwierdzający kwalifikację Technik dentystyczny K1- Wykonywanie i naprawa wyrobów medycznych z zakresu protetyki dentystycznej, ortodoncji oraz epitez twarzy(MED.06.) odbywa się pod koniec V semestru.

Przedmioty realizowane w 2,5-letnim cyklu nauczania to m.in.:

Wymagane dokumenty

W procesie rekrutacji niezbędne będą następujące dokumenty:

NASZE PRACOWNIE DYDAKTYCZNE

Pracownia dentystyczna

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK

Jesteś tutaj: >